میهن فراز

مجله اینترنتی
جدید ترین مطالب
آرشیو مطالب

نوبخت

سخنگوی دولت گفت: برخی سایت های خبری در روزهای اخیر اعلام کردند قرار است حقوق بازنشستگان

از این پس 20 تا30 درصد کاهش یابد که این سخن، اطلاع رسانی نادرست و غیرواقعی است و چنین اتفاقی هیچ‌گاه نخواهد افتاد.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت گفت: دوره آزمایشی اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری پایان یافته است و ما آن را با انجام اصلاحاتی یکشنبه هفته آینده تقدیم مجلس می‌کنیم.

وی امروز پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: برخی سایت های خبری در روزهای اخیر اعلام کردند که قرار است حقوق بازنشستگان از این پس 20 تا30 درصد کاهش یابد که این سخن، اطلاع‌رسانی نادرست و غیرواقعی است و چنین اتفاقی هیچ‌گاه نخواهد افتاد.


سخنگوی دولت ادامه داد: در مورد دغدغه و نگرانی که یکی دو رسانه با انتخاب تیتر برای بازنشستگان ایجاد کردند، توضیح می‌دهم.
 
نوبخت با بیان این که کسر اضافه کار برای حقوق بازنشستگان با دو برداشت مختلف مواجه است، تصریح کرد: این قانون باید به صراحت بیان می کرد که از این به بعد دیگر نباید کسر از حقوق انجام شود و شاید جملات باید شفاف تر بود که ما این قانون را اصلاح کرده ایم و به مجلس ارسال می کنیم.
 
وی اضافه کرد: ما به عنوان یک کار اساسی این قانون را به مجلس ارسال می کنیم و منتظر نظر نهایی مجلس هستیم.
 
نوبخت خاطر نشان کرد: اگر نمایندگان محترم مجلس نسبت به این موضوع ابهام دارند و می خواهند شفاف تر عمل کنند، دستشان باز است، ما نیز در دولت اگر نظری داریم بر اساس ماده 106 قانون مدیریت خدمات کشوری است و تلاش داریم برای اصلاح و جلوگیری از این دو برداشت، اصلاحیه قانون را در هفته آینده تقدیم مجلس می کنیم.
 
سخنگوی دولت توضیح داد: بازنشستگان مثل زمان اشتغال می توانند از دو قانون تامین اجتماعی و قانون مدیریت خدمات کشوری پیروی کنند و صندوق های آنها هم صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی است.
 
نوبخت با بیان اینکه معمولا کارمندان رسمی از صندوق بازنشستگی کشوری استفاده می کنند و تابع قانون مدیریت خدمات کشوری هستند، گفت: کارمندان پیمانی یا قراردادی هم نوعا از صندوق تامین اجتماعی برخوردار می شوند.
 
وی با اشاره به اینکه تا کنون پرداختی های بازنشستگی این دو مجموعه متفاوت بوده است، اظهار داشت: به طوری که کارمندان رسمی از ساعات اضافه کار آنها حق بیمه کسر نمی شد تا در موقع بازنشستگی به آنها پرداخت شود، بنابراین بعضی از دستگاه ها اضافه کار کم می دادند، برخی اضافه کار می دادند و برخی از دستگاه ها ممکن است اضافه کار برای پرسنل رسمی خود نداشته باشند.
 
نوبخت ادامه داد: اما کسانی که شامل قانون تامین اجتماعی بودند و از اضافه کارشان کسورات بازنشستگی کسر می شد، هنگام بازنشستگی این کسورات به آنها داده می شد تا اینکه قانون مدیریت خدمات کشوری در سال 86 تصویب و بعد از مدتی اجرایی شد.
 
وی با بیان این که در این قانون برای یکسان سازی پرداخت ها حکمی در ماده 106 مطرح و تصویب شد، توضیح داد: ماده 106 قانون می گوید مبنای محاسبه کسور بازنشستگی و برای محاسبه حقوق بازنشستگی کارمندان مشمول این قانون حقوق ثابت به اضافه فوق العاده های مستمر و فوق العاده بند 10 ماده 68 این قانون است.
 
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی افزود: بر این اساس، محاسبه حقوق بازنشستگی طبق قانون مدیریت خدمات کشوری بر مبنای حقوق ثابت به اضافه فوق العاده های مستمر کارکنان تعریف شده است.
 
نوبخت اضافه کرد: بعد از این قانون، قانون برنامه پنجم اجرایی شد، قانون موخره نسبت به قانون قبلی ارجحیت دارد، در ماده 59 برنامه پنجم تصریح شده آن دسته از کارکنان دستگاه ها که مشمول قانون تامین اجتماعی هستند از هر جهت از جمله شرایط بازنشستگی و سایر مزایا تابع قانون مدیریت خدمات کشوری و اصلاحات آن هستند.
 
وی تصریح کرد: همه این قوانین حاکی از آن است که بر پایه این قانون نباید برای بازنشستگی از اضافه کار کسر شود، قبلی هایی هم که کسر شد به آنها پرداخت شود.
 
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری یادآور شد: بعضی از دستگاه ها بعد از اجرای این قانون همچنان نسبت به کسر از اضافه کارها اقدام کردند، استدلال آنها این بود که چون ما تابع قانون تامین اجتماعی هستیم پس می توانیم از این قانون تابعیت نکنیم.
 
نوبخت اضافه کرد: شیوه های متفاوت دستگاه ها در این باره به استعلام هایی از معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهوری منجر شد؛ این معاونت شورایی به نام «شورای توسعه مدیریت» دارد که طبق قانون، در موارد ابهامی، این شورا به عنوان مرجع اظهار نظر کرده و رفع ابهام می کند.
 
وی با تاکید بر این که قانون صراحت دارد از زمان اجرا در سال 88 دیگر نباید از اضافه کار برای بازنشستگی کسر شود، گفت: شورای توسعه مدیریت همانگونه که قانون گفته است، جواب استعلام ها را به صورت بخشنامه داد.
 
سخنگوی دولت افزود: این پاسخ از نظر یکی- دو رسانه به سوژه تبدیل شد که قرار است حقوق بازنشستگان 20 تا30 درصد از کسر شود. برای گروه زیادی از بازنشستگان که رسمی بودند قبل از این قانون هم کسر نمی شد، فقط یک گروه تامین اجتماعی بودند که آن هم گفته شد هر چه از اینها کسر شده برای اینکه حقی ضایع نشود به آنها پرداخت شود.
 
نوبخت با بیان این که برخی از نمایندگان تفسیرشان این بود که باید کسر می شد و برخی نمایندگان می گفتند نباید کسر می شد، خاطر نشان کرد: به جای اینکه این درهم تنیدگی ایجاد شود، منتظر قانون می مانیم. از نظر ما بسیار صریح است و نمی دانم شخصیت های محترم رسانه ای از کجا 20 تا 30 درصد کاهش حقوق را آورده اند؟
 
 
 گزارشی از جلسه امروز دولت
 
نوبخت گفت: در جلسه امروز هیات دولت، گزارش وزارت نیرو در مورد وضعیت آب به ویژه آب آشامیدنی و پیشنهاداتی درباره مدیریت بهینه منابع محدود آب ارایه شد.
 
سخنگوی دولت ادامه داد: پیشنهادات مطرح شده درباره مدیریت بهینه منابع محدود آب نیز به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری ارجاع شد تا چگونگی اجرای دقیق آن بررسی و در جلسه آینده برای اجرا به هیات وزیران گزارش شود.
 
 
 اعلام رتبه دستگاه ها در توجه به محیط زیست

 
نوبخت اظهار داشت: در جلسه امروز هیات دولت سازمان حفاظت محیط زیست نیز در مورد عملکرد دستگاه های اجرایی برای رعایت موازین و ضوابط زیست محیطی گزارشی ارایه داد و رتبه و جایگاه دستگاه ها درخصوص پایبندی به این ضوابط و مقررات محیط زیستی نیز به همه دستگاه ها ابلاغ شد.
 
وی با اشاره به گزارش ارایه شده وزارت کشور از وضعیت اجتماعی استان ها و شهرهای مختلف در جلسه امروز هیات دولت نیز اظهار داشت: خوشبختانه در طول یک سال گذشته شاخص ها بسیار نویدبخش بود که امیدواریم وزارت کشور گزارشی از این شاخص‌ها برای آگاهی مردم ارایه کند.
 

دوری دولت از مسایل حاشیه‌ای

 
سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره تخریب ها علیه دولت، گفت: این موضوع جدیدی نیست البته سرعت بیشتری گرفته است اما نکته این است که ما دنبال حاشیه سازی نیستیم.
 
نوبخت تصریح کرد: ما اگر یک واحد نرخ تورم را کاهش داده و یک واحد نرخ رشد را افزایش و یا کارهای عمرانی انجام دهیم برای مردم سودمندتر است به همین دلیل از ورود به مسایل حاشیه ای جدا خودداری می کنیم.
 
وی درباره عملکرد دولت نیز اظهار داشت: کار ارزشمندی انجام شده که نسبت به گذشته، رشد منفی را مثبت کرده است و این روند باید ادامه یابد.
 
سخنگوی دولت تاکید کرد: در 6 ماهه نخست عملکرد اقتصادی دولت در زمینه رشد اقتصادی قابل قبول بوده است.

وی با بیان اینکه میزان پرداختهای جاری دولت در 6 ماهه امسال نسبت به سال قبل 35درصد افزایش پیداکرد، گفت: فعال کردن طرح‌های عمرانی، به خروج از رکود کمک کرد و بیش از پیش‌بینی‌ها، کاهش تورم و رشد اقتصادی داشتیم.

نوبخت ادامه داد: رشد اقتصادی 3 ماهه اول امسال نسبت به 3 ماهه پارسال (زمان انتخابات) در همه حوزه‌ها از منفی به مثبت تبدیل شده است و در اشتغال خیلی تغییری ایجاد نشد، نباید انتظار داشت بلافاصله یک میلیون شغل ایجاد شود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه یارانه‌ها را واقعاً هدفمند کرده‌ایم و سهم تولید و صنعت را پرداخت کردیم تصریح کرد: در این زمینه‌ها هم عملکرد موفقی داشتیم.‬

وی در پاسخ به سؤالی درباره ارزیابی از نشست شب گذشته دولت و مجلس اظهار داشت: این جلسات در جهت تعامل بیشتر و نزدیک کردن دیدگاه‌های نمایندگان است.

 

سخنگوی دولت ادامه داد: جلسه شب گذشته از این ویژگی‌های کلی برخوردار بود و آقای روحانی و دو تن از اعضای دولت یعنی رئیس کل بانک مرکزی و معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور گزارشاتی را ارائه کردند. همچنین دغدغه نمایندگان از سوی رؤسای کمیسیون‌ها مطرح شد که جلسه خوبی به شمار می‌رفت.

 

نوبخت در پاسخ به سؤالی درباره عملکرد 6 ماهه دولت اظهار داشت: 6 ماه از سال 93 می‌گذرد و نیمی از سال مالی به اتمام رسیده است. در بخش ارائه بودجه و تقدیم لایحه بودجه موضوع معطوف شدن به طرح‌های عمرانی، کاهش نرخ تورم، خروج از رکود اقتصادی و تغییر جهت رشد منفی به رشد مثبت اقتصادی و همچنین پایبندی به قانون هدفمندی یارانه‌ها را می‌توان نام برد.

 

وی با تاکید بر اینکه از اهداف ما در سال 93 مثبت کردن رشد منفی اقتصاد یا افزایش رشد اقتصادی بود،‌گفت: با توجه به آخرین گزارش مربوط به خزانه درباره 6 ماهه اول سال همه منابع پیش‌بینی شده تا نیمه امسال صد در صد تحقق نیافت اما مدیریت تخصیص برای چگونگی توزیع این منابع بین اعتبارات جاری و عمرانی کاری بود که ناچار بودیم به گونه‌ای منابع موجود را تقسیم‌بندی کنیم که به هدف‌مان مبنی بر اتمام طرح‌های ناتمام عمرانی بیشتر دست بابیم.

سخنگوی دولت بر همین اساس اعتبارات پرداخت شده جاری در 6 ماهه اول سال 93 را 88.4 درصد عنوان کرد و گفت:این میزان نسبت به سال قبل 35 درصد افزایش یافته است.

نوبخت گفت: پرداخت حقوق کارکنان نیز همان حدود 98 درصد است و مهم اعتبارات عمرانی است که کل آن یعنی 52.6 درصد در 6 ماهه اول پرداخت شد؛ تملک‌ دارایی‌های سرمایه‌ای استان‌ها نیز صد در صد پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در گروه نفت ما در 3 ماهه اول امسال نسبت به سال قبل 6.1 رشد مثبت داشته‌ایم، گفت:  همچنین در بخش صنایع و معادن به 8.1 درصد رشد مثبت رسیده‌ایم.

‫‫سخنگوی دولت در پاسخ به سؤالی درباره نامه آقای مطهری به آقای روحانی گفت: مطهری نماینده‌ای صریح‌الهجه است و بر اساس وظیفه خود مطالبی را بیان می‌کند اما قطعا همه اطلاعات نزد آقای مطهری نیست اما دولت بی‌تفاوت نخواهد بود و به تعهداتی که رئیس‌جمهور در دوران انتخابات اعلام کرده آنها را انجام می‌دهد.

‫نوبخت در پاسخ به سؤالی درباره موضع ترکیه درباره سوریه و موضع ایران در این زمینه گفت: ما با کشورهای همسایه و ترکیه رابطه خوبی داریم و همگرایی منطقه‌ای بین ماست اما درباره چگونگی موضوع سوریه اختلاف نظر با دولت ترکیه داشته و داریم.

وی تصریح‌کرد: اکنون ثابت شده است که موضع ایران در این خصوص صحیح‌تر بوده و خود آنها هم برای مبارزه با داعش ائتلاف کردهَ‌اند، انتظار ما این است که ترکیه به وظایف خودعمل کند.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر گزارش کمیسیون بهداشت درباره سرطان‌زا بودن بنزین‌های تولید داخل گفت: دولت سرطان‌زا بودن بنزین را رد می‌کند چرا که در این صورت جلوی آن را می‌گرفت.

نوبخت در پاسخ به سؤالی درباره واردات روغن پالم از کشور اندونزی که از سوی برخی رسانه‌ها مطرح شد،‌گفت: استفاده از روغن پالم در لبنیات یک بخش است و استفاده آن در صنعت بخش دیگری است و نباید تصور شود که روغن پالم قاچاق است که از مرز وارد نشود.

وی با بیان اینکه تخریب دولت سرعت بیشتری گرفته است ادامه داد: معاونت سیاسی وزارت کشور بزودی انتخاب می‌شود.

‫وی همچنین درباره دستگیری برخی تکفیرها در کشور تصریح کرد: دستگیری تعدادی از اعضای جریان تکفیری در داخل کشور، ربطی به داعش ندارد و آنها خارجی نبودند.

نوبخت ادامه داد: از طرح مجلس برای حمایت از امربه معروف خبر ندارم، اما اینکه ستادی بخواهد تشکیل بشود که جایگزین فعالیت دولت شود، مسلماً درست نیست اما از جزئیات بی‌اطلاع هستم.‬

‫وی خاطرنشان کرد: گزینه وزارت علوم هنوز مشخص نشده‬ ‫است.

انتهای پیام/

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930716000102#sthash.HJpQBYI5.dpuf

وی با بیان اینکه میزان پرداختهای جاری دولت در 6 ماهه امسال نسبت به سال قبل 35درصد افزایش پیداکرد، گفت: فعال کردن طرح‌های عمرانی، به خروج از رکود کمک کرد و بیش از پیش‌بینی‌ها، کاهش تورم و رشد اقتصادی داشتیم.

نوبخت ادامه داد: رشد اقتصادی 3 ماهه اول امسال نسبت به 3 ماهه پارسال (زمان انتخابات) در همه حوزه‌ها از منفی به مثبت تبدیل شده است و در اشتغال خیلی تغییری ایجاد نشد، نباید انتظار داشت بلافاصله یک میلیون شغل ایجاد شود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه یارانه‌ها را واقعاً هدفمند کرده‌ایم و سهم تولید و صنعت را پرداخت کردیم تصریح کرد: در این زمینه‌ها هم عملکرد موفقی داشتیم.‬

وی در پاسخ به سؤالی درباره ارزیابی از نشست شب گذشته دولت و مجلس اظهار داشت: این جلسات در جهت تعامل بیشتر و نزدیک کردن دیدگاه‌های نمایندگان است.

سخنگوی دولت ادامه داد: جلسه شب گذشته از این ویژگی‌های کلی برخوردار بود و آقای روحانی و دو تن از اعضای دولت یعنی رئیس کل بانک مرکزی و معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور گزارشاتی را ارائه کردند. همچنین دغدغه نمایندگان از سوی رؤسای کمیسیون‌ها مطرح شد که جلسه خوبی به شمار می‌رفت.

 نوبخت در پاسخ به سؤالی درباره عملکرد 6 ماهه دولت اظهار داشت: 6 ماه از سال 93 می‌گذرد و نیمی از سال مالی به اتمام رسیده است. در بخش ارائه بودجه و تقدیم لایحه بودجه موضوع معطوف شدن به طرح‌های عمرانی، کاهش نرخ تورم، خروج از رکود اقتصادی و تغییر جهت رشد منفی به رشد مثبت اقتصادی و همچنین پایبندی به قانون هدفمندی یارانه‌ها را می‌توان نام برد.

 وی با تاکید بر اینکه از اهداف ما در سال 93 مثبت کردن رشد منفی اقتصاد یا افزایش رشد اقتصادی بود،‌گفت: با توجه به آخرین گزارش مربوط به خزانه درباره 6 ماهه اول سال همه منابع پیش‌بینی شده تا نیمه امسال صد در صد تحقق نیافت اما مدیریت تخصیص برای چگونگی توزیع این منابع بین اعتبارات جاری و عمرانی کاری بود که ناچار بودیم به گونه‌ای منابع موجود را تقسیم‌بندی کنیم که به هدف‌مان مبنی بر اتمام طرح‌های ناتمام عمرانی بیشتر دست بابیم.

سخنگوی دولت بر همین اساس اعتبارات پرداخت شده جاری در 6 ماهه اول سال 93 را 88.4 درصد عنوان کرد و گفت:این میزان نسبت به سال قبل 35 درصد افزایش یافته است.

نوبخت گفت: پرداخت حقوق کارکنان نیز همان حدود 98 درصد است و مهم اعتبارات عمرانی است که کل آن یعنی 52.6 درصد در 6 ماهه اول پرداخت شد؛ تملک‌ دارایی‌های سرمایه‌ای استان‌ها نیز صد در صد پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در گروه نفت ما در 3 ماهه اول امسال نسبت به سال قبل 6.1 رشد مثبت داشته‌ایم، گفت:  همچنین در بخش صنایع و معادن به 8.1 درصد رشد مثبت رسیده‌ایم.

‫‫سخنگوی دولت در پاسخ به سؤالی درباره نامه آقای مطهری به آقای روحانی گفت: مطهری نماینده‌ای صریح‌الهجه است و بر اساس وظیفه خود مطالبی را بیان می‌کند اما قطعا همه اطلاعات نزد آقای مطهری نیست اما دولت بی‌تفاوت نخواهد بود و به تعهداتی که رئیس‌جمهور در دوران انتخابات اعلام کرده آنها را انجام می‌دهد.

‫نوبخت در پاسخ به سؤالی درباره موضع ترکیه درباره سوریه و موضع ایران در این زمینه گفت: ما با کشورهای همسایه و ترکیه رابطه خوبی داریم و همگرایی منطقه‌ای بین ماست اما درباره چگونگی موضوع سوریه اختلاف نظر با دولت ترکیه داشته و داریم.

وی تصریح‌کرد: اکنون ثابت شده است که موضع ایران در این خصوص صحیح‌تر بوده و خود آنها هم برای مبارزه با داعش ائتلاف کردهَ‌اند، انتظار ما این است که ترکیه به وظایف خودعمل کند.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر گزارش کمیسیون بهداشت درباره سرطان‌زا بودن بنزین‌های تولید داخل گفت: دولت سرطان‌زا بودن بنزین را رد می‌کند چرا که در این صورت جلوی آن را می‌گرفت.

نوبخت در پاسخ به سؤالی درباره واردات روغن پالم از کشور اندونزی که از سوی برخی رسانه‌ها مطرح شد،‌گفت: استفاده از روغن پالم در لبنیات یک بخش است و استفاده آن در صنعت بخش دیگری است و نباید تصور شود که روغن پالم قاچاق است که از مرز وارد نشود.

وی با بیان اینکه تخریب دولت سرعت بیشتری گرفته است ادامه داد: معاونت سیاسی وزارت کشور بزودی انتخاب می‌شود.

‫وی همچنین درباره دستگیری برخی تکفیرها در کشور تصریح کرد: دستگیری تعدادی از اعضای جریان تکفیری در داخل کشور، ربطی به داعش ندارد و آنها خارجی نبودند.

نوبخت ادامه داد: از طرح مجلس برای حمایت از امربه معروف خبر ندارم، اما اینکه ستادی بخواهد تشکیل بشود که جایگزین فعالیت دولت شود، مسلماً درست نیست اما از جزئیات بی‌اطلاع هستم.‬

‫وی خاطرنشان کرد: گزینه وزارت علوم هنوز مشخص نشده‬ ‫است.

 

منبع: beytoote.com / بیتوته

خرید اینترنتی لوازم آرایشی >>>

فروشگاه لوازم آرایشی

مطالب مرتبط

تظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی